Z aktualit

NEJBLŽŠÍ TERMÍN KURZU: Jak podporovat klienta sociální služby v získávání pracovního místa 28. - 29. 5. 2019

Všem sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách, kteří podporují klienty v získání pracovního uplatnění, a potřebují si prohloubit znalosti z oblasti individuálního plánování podpory klienta, zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce, či komunikace s lidmi s různým typem znevýhodnění.

Máme volnou kapacitu ve službě Podporované zaměstnávání

Zájemci o sociální službu se mohou přihlásit k čerpání služby na tel. 775 350 116 či mailem: kroupova@fosaops.org

!!! NOVÝ KURZ !!! Podpora samostatnosti – nácvik dovedností potřebných pro běžný život uživatelů sociálních služeb

Jak podporovat uživatele sociálních služeb v oblasti osamostatňování v běžném životě, v lepší orientaci ve společnosti a v tom, jak lépe porozumět svým přáním a potřebám a umět je vyjádřit? Kurz vznikl na základě dlouhodobých zkušeností získaných individuální i skupinovou prací s uživateli při nácviku praktických a sociálních dovedností.

Přidejte se k těm, kteří nás podporují

MVČRKODYS spol. s. r. o.         

Práci hledají

Miloslav, 51 let

Miloslav má letité zkušenosti jako stavbyvedoucí, jeho hlavní činnosti byla rekonstrukce bytových jednotek, později pracoval jako topič. Má také desetiletou zkušenost jako letecký mechanik. Miloslav hledá stálou práci na hlavní pracovní poměr, jeho představou jsou například práce údržbáře, skladníka, pomocná práce v dílně apod.

Jaroslava, 59 let

Jarka pracovala celý život jako dámská krejčová. Ze zdravotních důvodů musela z práce odejít. Nepracovala deset let. Teď by ráda našla zaměstnání, kde by mohla střídavě stát a sedět, nejraději drobnou administrativu, recepční atd. Chce pracovat maximálně 4 hodiny denně.

Štěpán, 24 let

Štěpán nedávno dokončil školu, a rád by si nalezl zaměstnání v oblasti rychlého občerstvení (např. na lobby) či doplňování zboží v obchodech. Nedostatečnou praxi může Štěpán vykompenzovat velkou motivací a odhodláním pro práci.

Jan, 31 let

Jan je vyučený zahradník s praxí. Rád by znovu našel uplatnění v této profesi nebo v oblasti venkovního úklidu. Práce by měla být na 4 hodiny denně.

Honza, 58 let

Jan delší dobu nepracoval a opět by se rád zapojil do pracovního procesu. Krátce pracoval  jako balič palet - skladník, práce mu vyhovovala ale byla pro něj fyzicky náročná, proto by rád něco méně fyzicky náročného. Představoval by si práci někde ve skladě či obchodě, kde by například doplňoval zboží. Jan má dlouholeté zkušenosti právě s prací ve skladech, jedinou překážkou mu je neznalost obsluhy PC, v současné době si ale vyřizuje kurz práce na PC, protože si je vědom nutnosti znalosti na PC.

Daniela, 62 let

Paní Daniela má zkušenosti s prací v kavárně a s úklidem kanceláří. Nyní by si ráda našla zaměstnání ve fastfoodu, kavárně nebo jiném občerstvení, kde by odnášela tácy a nádobí, které by poté umývala. Ráda by i dané prostory uklízela. Paní Daniela by mohla pracovat 2 - 3 dny v týdnu na max. 4 hodiny denně.

Jana, 36 let

Jana má zkušenosti v administrativě i sociální oblasti. V tuto chvíli by se ráda vrátila do pomáhajících profese a ráda by tedy pracovala s dětmi ideálně do 15 let. Může se jednat o děti se zdravotním handicapem. Jana by chtěla pracovat na 6 hodin denně, může se jednat o ranní i odpolední směny.

Ivan, 59 let

Ivan pracoval 20 let na pozici závozníka. Toto dlouholeté zaměstnání se však podepsalo na jeho zdraví a proto nyní nemůže zvedat těžká břemena. Potřebuje také stereotypní, jednoduchou a manuální práci. Rád by se uplatnil na zkrácený úvazek na pozici výpomoci v kuchyni, případně jako pracovník úklidu.